Týrání zvířat: Kravské mléko jen telatům?

Normální hodný a mírumilovný člověk si domácího mazlíčka koupí z toho důvodu, že chce společníka do života a nechce být sám, prostě si domácího mazlíčka pořídí jako dalšího člena rodiny, což je samozřejmě správně. Všichni milovníci zvířat a normální lidé berou domácí mazlíčky jako člena rodiny nebo jako své dítě, o které se starají a chtějí pro ně jen to nejlepší, pořídí jim první poslední, což je ten způsob, jakým bychom se měli o naše domácí mazlíčky starat, oni nám totiž nic neudělali, tak proč bychom je měli trápit a nedělat je šťastnými, když oni dělají šťastnými nás? Není proč se k nim chovat špatně, protože nikomu nic nikdy neudělali a jsou to kompletně čisté duše.

mléko

Avšak úplně to samé to je s domácími zvířaty. Nejen u nás doma, ale také na různých farmách a všude, kde se hold domácí zvířata chovají. Taky nám přece nic neudělali, no ne? I tak je ale lidé týrají. A týrají je mnohem více než domácí mazlíčky. Ale proč je taková kráva či prase míň než pes a kočka? Netvrdíme, že se lidé ke psům a kočkám chovají úplně výborně, to vůbec, ale nikdo nepomyslí na to, že za krabicí mléka, kterou máme v lednici je skrytý nechutný příběh. Aby kráva dávala mléko, musí mít tele. To je logické, protože u nás u lidí to tak také funguje a celkově u všech savců to takto funguje.

mléko

Ve firmách, kde se vyrábí mléko je x krav, z nichž všechny musí mít tele. A že ho mají dost často na to, kolikrát by ho měly normálně, kdyby žily někde na statku u normálního člověka či nejlíp, v divoké přírodě, což už dnes moc asi nenajdeme. Poté, co se narodí tele, je matce odebráno a ona je využívána na mléko. Podávají se prášky a podobně na to, aby si tělo krávy myslelo, že z něj pije tele a dávalo pořád mléko. Představte si, že by se lidské mléko podávalo krávě. Je to naprosto proti přírodě, no ne? Kravské mléko by mělo patřit krávě, ne člověku, a hlavně ne tímto způsobem, jak se získává.

S příchodem prvních jarních dní vylézají i klíšťata? Jak proti nim bránit svoje psy?

Jen co sleze sníh a trochu se oteplí začínají se o slovo hlásit klíšťata a jiní ektoparazité. Ti napadají všechny teplokrevné hostitele, tedy nejen nás lidi, ale hlavně naše mazlíčky. Klíšťata přenášejí různé nemoci, která mohou psa dokonce ohrozit i na životě. Velmi důležitá je tedy prevence, která začíná u hygieny psa.

Mazlíčci

U psů, kteří mají hustou srst, je těžší klíště, nebo kousnutí od jiného parazita objevit. Ovšem díky pravidelnému koupání a vyčesávání srsti, alespoň 2x do týdne, můžeme parazity objevit.
Ne každý pes snáší koupání dobře, je tedy nutné jej pomalu navykat, naučit ho nebát se vody a sprchy. Začněte s malým množstvím vody a pomalým namáčením psa poléváním. Postupně množství vody zvyšujte a nakonec zkuste i sprchu. Některé psí šampony mají i antiparazitní účinek, ten je ovšem jenom krátkodobý. Vyčesávání je důležité především na jaře a na podzim, kdy psi línají.
 Mezi další potřebné kroky k ochraně psa neodmyslitelně patří antiparazitní obojky, spreje, pipety a tablety. Nejúčinnější ochranou je pipeta, která nejen odpuzuje ale i likviduje již přisátá klíšťata. Navíc pipetu můžete dát i štěňatům a kojícím fenám.

Mazlíčci

Málokdo ví, že i psa může nechat očkovat proti nemocem, které klíšťata přenášejí. Toto očkování by mělo být, stejně jako očkování proti vzteklině, samozřejmostí pro každého zodpovědného majitele psa. Takové očkování se provádí především v zimě, protože trvá než začne účinkovat.  Očkovat by se měla hlavně lovecká plemena a psi, kteří tráví více času v lese, na loukách a procházkách v přírodě.
pes

Žádný majitel psa nechce vidět svého miláčka trpět. Očkováním proti nemocem, které klíšťata a další parazité přenášejí lze zamezit nákaze a tím i velkým bolestem, které tyto nemoci provázejí. Pokud ovšem nechcete nechat svého psa naočkovat, poraďte se se svým veterinářem o vhodných prostředcích na ochranu vašeho psa.

Pro svoje děti chceme jen to nejlepší

Je sice pravdou, že dnes dostat děti ven je občas umění, pokud samozřejmě k pohybu nemají nějaký vztah. Na druhou stranu, když se zaberou do hry nebo nějaké činnosti, tak zapomenou i na to, že je celkem zima a mohou snadno prochladnout. Naštěstí moderní technologie termoprádla nenechává stranou ani dětskou konfekci, tudíž není problém jim také pořídit takové oblečení, které je bude dostatečně chránit před zimou a tím pádem před prochladnutím. Pokud se navíc věnují nějakému sportu, tak není problém se soustředit na konkrétní druh sportovního zaměření. Také si můžeme zvolit různé provedení jak pro děvčata, tak chlapce a dokonce i podle ročního období.

dětské termo

Materiál je vhodný i pro děti

Jestli si někdo myslí, že takovéto oblečení není vhodné pro děti, protože obsahuje nějaké speciální vlákno, tak se plete. Dětské termoprádlo Craft je nejen známé po celém světě, ale také se vyrábí z materiálu, který je vhodný do každého počasí. V zimě zahřeje a v létě zase ochladí, odvede pot od těla a je antibakteriální. Nejčastěji se vyrábí z polyesteru. Jeho vlákna dovolí, aby se vzduch mohl přes látku dostat pěkně až k pokožce. Velkou výhodou je, že se materiál nijak nemačká a také ho lze prát na vyšší stupeň. Jen se moc nekamarádí s aviváží, protože se tím poškozují vlákna, která jsou podstatná pro termoprádlo.

termo prádlo

Na trhu je široký výběr

V podstatě se dá říci, že funkční prádlo je čím dál, tím více vyhledávanější a díky tomu ani výrobci nelení a nabízí ho v různém provedení, od spodního prádla, až po bundy. Vybírat se dá dokonce i z materiálu. Někdy se bude jednat o umělé vlákno, ale ani přírodní nebude zahálet. Pokud bychom se rozhodli pro přírodní materiály, tak bychom měli zvolit vlnu s názvem merino. Ale svůj úspěch sklízí i bambus, který je známý svou velkou savostí a odvodem. Někdy zase můžeme upřednostnit kombinaci umělého vlákna s příměsí bavlny. Většinou umělá strana se postará o odvod potu a vnější bavlněná část bude skvěle fungovat jako izolant. Teď je již jen na nás co zvolíme. Pro děti však vždycky chceme jen to nejlepší.