Jediné domky, které jsou výhodné

Platit každý měsíc nájem nikdo moc nechce, mnohem lepší je dávat peníze do fondu oprav a splácet vlastní bydlení bance. Nicméně ne každému se něco takového poštěstí. Hlavně lidé s nižšími příjmy mají prostě smůlu, jelikož na vlastní bydlení nemají víceméně šanci vůbec dosáhnout, tedy na bydlení klasického střihu. Extrémní nedostatek obytných nemovitostí developerům umožňuje vyšroubovat cenu bytů a rodinných stavení do neuvěřitelných výšin, což samozřejmě znemožňuje mnoha lidem na ně finančně dosáhnout. Tady už nepomůže ani hypotéka.

Domořadí

Tato problematika sužuje české země už nějaký ten pátek a zatím se situace příliš nemění, tedy k dobré určitě ne. Není tak vůbec s podivem, že se lidé stále více zaměřují na jiné možnosti, jelikož touha bydlet pod vlastní střechou je z logiky věci skutečně velká. Jendou z takových možností jsou i mobilní domky, které jsou zajímavé hlavně z cenového hlediska. Avšak pozor, mobilheim https://www.top-mobilnidomy.cz/ toho může svým majitelům poskytnout mnohem více.

Nejsou ideální, ale kvalitu nepostrádají

Už dlouho si společnost nedělá z mobilních domků srandu, jelikož stále větší část našinců v nich žije. A světe div se, celkem se to i dá. Samozřejmě dost záleží na modelu. Některé jsou vhodné k celoročnímu bydlení, jiné slouží spíše k občasnému přespání. Mobilheim vhodný pro plnohodnotné bydlení samozřejmě stojí více, než verze bez zateplením a horším vnitřním vybavením, nicméně poskytují opravdu kvalitní komfort. Samozřejmě, většinou nejsou tak velké jako tradiční tří nebo dvou pokojové byty, ale žít se v nich dá celkem solidně. Nikoliv však ve větších počtech, ale maximálně ve třech.

Dům s verandou

S koupí mobilheimu se obvykle neváží žádné velké obstrukce. Kdo chce bydlet hned, prostě jen podepíše smlouvu a může si nechat bydlení odvézt na jakoukoliv adresu chce. Naprostou většinu papírování, co jsou s transakcí tohoto typu spojeny, zařídí dodavatel.

Úklid je pro vás utrpením? Zjednodušte si ho!

Nesnášíte úklid? No je jen málo lidí, kteří ho mají opravdu rádi a mají to jako formu odpočinku. Usnadněte si domácí práce, jak jen to jde. 

Úklid je pro vás utrpením? Zjednodušte si ho! 

Všichni víme, že úklidu se prostě vyhnout nedá. I když tuto činnost z duše nenávidíme, uklízet se musí a to pravidelně. Dokonce je třeba si uvědomit, že čím častěji se do uklízení pustíte, tím to pokaždé budete mít jednodušší. Protože pokud za celý týden doma na nic nesáhnete, budete mít potom mnohem více práce. Úklid se snažte rozdělit do menších bloků, nemusíte přece za jeden den stihnout všechno. Jak si dále uklízení zjednodušit a možná ještě i zpříjemnit? 

usnadněte si úklid

Je tohle nutné? 

Musíte mít všechny ty věci skutečně venku, na poličkách, na stole nebo na podlaze? Položte si tyhle otázky, když se doma rozhlédnete. Čím více věcí budete mít venku, tím bude byt vypadat více plný, neuklizený a prostor bude působit chaoticky. Snažte se vždy věci uklízet do skříní, do poliček a na své místo. To platí i o oblečení, co už nosit nebudete, odneste do koše na prádlo nebo to uschovejte ve skříni. Už na první pohled to doma bude vypadat lépe. Zamyslete se i nad nábytkem a všemi možnými dekoracemi. Čím více sošek, svíček a nejrůznějších malých předmětů doma budete mít rozestavěných na poličkách nebo parapetech, tím více se zapotíte u utírání prachu. V tomto případě představují výhodu zasklené vitrínky, do nich se prach nedostane. 

uklízejte pravidelně

Postupně a všichni! 

Nenechávejte si úklid jen na jeden den v týdnu. Obvykle to totiž padne na víkend, ale to přece chcete odpočívat nebo jet s rodinou na výlet, že? Zkuste již během týdne něco zvládnout a úkoly vždy rozdělte mezi všechny členy domácnosti a to včetně dětí. Každý by si měl uklidit nejen po sobě, ale pokud vám pomohou i s vynesením odpadků, s prádlem nebo mytím nádobí, budete toho mít zase o něco méně. A nezapomeňte, že pokud na podlaze vidíte smetí již ve středu, není třeba čekat do soboty, až to vysajete. Pokud budete uklízet pravidelně, nebudete muset dělat tak často velký a pracný úklid. 

I mastnotu nebo prach se snažte zklikvidovat okamžitě, tam kde se problémy nekupí, to jde vždycky snadněji. 

Udělejte z vašeho domova domov

Každý může ze svého domu udělat domov a to i vy. Stačí jen, abyste si nejen interiér, ale i exteriér přizpůsobili podle toho, co se vám nejvíce líbí a co by vám vyhovovalo. Člověk musí mít ve své domácnosti jen to, co se mu opravdu líbí, protože pokud v domácnosti budete mít něco, co se vám z nějakého důvodu nelíbí nebo co vám nevyhovuje, nebudete nikdy spokojeni.

interiér domu

Pokud máte doma něco, s čím se stále nemůžete smířit, měli byste danou věc dát na místo, kde vám nebude vadit. Určitě nebude nic špatného na tom, pokud danou věc někam uklidíte a to nejlépe tak, abyste na ni neviděli. Je možné, že daná věc byla například dárkem od tchýně a vám je hloupé danou věc někam uklidit. Jsou lidé, kteří danou věc schovají a před příjezdem tchýně danou věc vytáhnou a dají na místo, kde předtím stála, aby to nevypadalo, že danou věc nevyužíváte nebo jí nemáte vystavenou. Možná, že i vy jste se již s něčím takovým setkali.

Věřte ale, že pokud se zamyslíte nad věcmi, které by v dané místnost nemusely být a následně se je rozhodnete někam uklidit, je možné, že budete mít mnohem kladnější vztah k dané místnosti. Zkuste si něco takového alespoň promyslet. Jedná se o první krok k tomu, jak udělat z vašeho domova domov, ve kterém se budete cítit dobře.

interiér bytu

Jak jistě moc dobře víte, velmi důležitý je také exteriér. Pokud i zde máte něco, co vám nevyhovuje nebo něco máte umístěno tak, že vám to vůbec nevyhovuje, udělejte změnu a proveďte úpravy, které zajistí to, že budete mít k danému místu mnohem lepší vztah.

Neváhejte proto a věřte, že pokud s něčím takovým začnete ještě dnes, bude vám vyhovovat nejen interiér, ale také exteriér vašeho domu a to je velmi důležité. Něco takového má na člověka větší vliv, než byste čekali.

Udělejte si i vy čas a projděte si jak interiér, tak i exteriér, abyste si udělali představu o tom, co bude potřeba změnit, aby pro vás bylo vše ideální.

Velký jarní úklid, který vám usnadní život

Velký jarní úklid patří ke každoroční rutinně v každé domácnosti. Když ho ale provede správně, ušetříte si pak spoustu času při běžných každodenních úklidech, a vaše domácnost zazáří.

Třídění

Základem každého většího úklidu je třídění. Vytřídit věci, které potřebujete, a které ne, se může zdát samozřejmostí, pokud ovšem víte, co skutečně potřebujete. Mnoho z nás si doma nechává věci, které ve skutečnosti nikdy nevyužijí, a to jen proto, že by se třeba jednou mohly hodit, nebo je jim líto je vyhazovat. Tyto věci však pouze zabírají místo, a zavazí. Když už budete třídit, zbavte se všeho, co skutečně nepoužíváte. Některé věci můžete prodat, darovat, nebo vyhodit. Uvolníte tak spoustu místa, a bude se vám lépe udržovat pořádek. Toto třídění proveďte ve všech oblastech vaší domácnosti.

umývání dřezu

Zbavte se oblečení, které je vám malé, a necháváte si jej s výmluvou, že do něj třeba jednou zhubnete. Pokud jste do něj nezhubli do teď, nezhubnete nejspíš ani v budoucnu. A pokud ano, už stejně nebude v módě, a vaše nové tělo si zaslouží hezčí věci. Dále pak pokračujte knihovnou. Ačkoliv své knihy jistě milujete, pouze se na ně práší, zvláště v případě, že už je znovu číst nebudete. Ponechejte si pouze svazky, které pro vás mají citovou hodnotu, a zbytek pošlete dál. Knihy se nevyhazují, ale vždy se najde někdo, kdo je dokáže ocenit. V kuchyni se zbavte nepotřebného nádobí, starých zničených hrnců a pánví. Potraviny, které jsou prošlé musí také pryč. Povlečení, které jste roky nepoužili, už stejně asi nepoužijete, a je škoda, aby zabíralo místo. A boty? To samé.

velký nepořádek

Podlahy

Vysávání a vytírání patří ke každodenním aktivitám. Podlahy je však potřeba i pravidelně ošetřovat, a velký úklid je správnou dobou, kdy to udělat. Zavolejte si an to firmu, nebo pokud jste dostatečně zdatní, můžete to udělat sami, ale pořádně. Správně ošetřená podlaha vydrží déle, a lépe se udržuje.

Odpady

Při velkém úklidu se věnujte i odpadům, které mohou být po měsících používání ucpané vinou mastnot, či vodního kamene. Prolijte je vyvařenou octovou vodou, nasypte dovnitř rozpouštěče vodního kamene a nečistot, jedlou sodu, a to celé několikrát zopakujte.

Umíte si usnadnit úklid? Pokud ne, je to škoda. Existuje řada chytrých triků!

Máte velké děti ale pořád doma uklízíte sami? Pokud můžete, snažte se, aby pro vás byl úklid co nejjednodušší, zbude vám více času na příjemnější věci. 

Umíte si usnadnit úklid? Pokud ne, je to škoda. Existuje řada chytrých triků! 

Že by se mělo uklízet pravidelně, protože pak toho není tolik, to asi ví každý. Stejně tak jako to, že se vždy při úklidu začíná seshora a pokračuje se dolů. Nebo že každá skvrna musí z povrchu nebo z podlahy zmizet vždy zavčasu a to nejlépe ihned. Jistě, tyhle úklidové základy známe úplně všichni, i když ruku na srdce, kdo to opravdu takhle dělá? Máte třeba čas každý den zametat nebo vysávat? A chce se vám každý měsíc dělat velký úklid? V běžném životě máme všichni nesmírně moc povinností, takže na úklid už nezbývá často chuť a ani čas. Jenže, čím častěji se dostanete k úklidu, tím to příště budete mít snazší. Máte doma děti? Určitě je zapřáhněte a všem doma rozdělte úkoly, udělejte si plán, každý týden vyhraďte úklidu jeden den. A co vám ještě úklid domácnosti usnadní? 

úklidové prostředky

Jde to i rychle 

Řadu lidí od úklidu odrazuje hlavně fakt, že to zabere hodně času. No, upřímně to záleží jen na vás, kolik času vám úklid dohromady zabere. Takže si najděte čas a třiďte věci, které nepotřebujete, nevyužíváte a vlastně už je ani nechcete. Když je vyhodíte, co se stane? Budete mít o polovinu práce méně, protože nebudete muset kličkovat mezi tolika překážkami, pod kterými je také nutné uklidit. No a tím to teprve začíná. Dokonce je dobré si úklid naplánovat, víte, že někdy stačí strávit v každé místnosti jen několik málo minut a máte uklizeno? A opravdu to funguje a je uklizeno vše důležité. Jenže aby to fungovalo, musíte se uklízení opravdu věnovat pravidelně. 

vysávání podlahy

Každý den něco

Každý den si projděte byt, podívejte se do prostoru a co můžete, dejte na své místo a ukliďte to. Že to u vás hned vypadá lépe? Pokračujte tak pořád, snažte se smést všechny drobky ihned, kuchyňskou linku ukliďte ihned poté, co dovaříte. Stačí maličkosti a při dalším velkém úklidu zjistíte, že vlastně nemáte vůbec moc práce před sebou. Pomáhejte tak sami sobě. 

A samozřejmě se spoléhejte i na šikovné pomocníky. A tím nemyslíme jen členy vaší domácnosti. Mějte kvalitní vysavač, uklízejte za pomocí úklidových vlhčených ubrousků nebo používejte kvalitní čisticí prostředky.

Každý detail vám ve výsledku dopomůže k čistější a uklizenější domácnosti. A vy se ani tolik nenadřete a nebude pro vás úklid nutným zlem. 

Jak zvládnout domácnost, když máte dítě/děti?

Všichni máme rádi uklizenou a naleštěnou DOMÁCNOST s věcmi, na svých místech. Není nad dobrý pocit ženy/muže, když má doma vše pod kontrolou, podle svých představ. Máme vše vyprané, vyžehlené, uspořádané, a k tomu i navařené oblíbené jídlo . Ale co se stane, když Vám přibude další člen do rodiny, a tím je dítě? Už nejste dva, ale tři, nebo čtyři a více? Jak zvládnout ten každodenní chaos, postarat se o DOMÁCNOST a děti? Rozhodně to není jednoduché. Je logické, že děti máji přednost, před uklizeným hnízdečkem. Stejně tak je o důležité, aby měli naše děti uvařené jídlo, čisté oblečení a naši pozornost. A to ostatní, se posouvá na druhou kolej. To vše je těžké skloubit tak, aby vše bylo dokonalé. Ne, my totiž nemůžeme ani mluvit o dokonalosti. Museli bychom být minimálně roboti, aby vše bylo na 100%, a to nejsme. Určitým způsobem, lze ale minimalizovat ten největší nepořádek. 

úklid

Systém domácnosti

Pokud si utvoříme svůj systém DOMÁCNOSTI, dá se říci, že to není tak velký oříšek. Rozhodně je to na úkor našeho volného času, který bychom mohli využít úplně jiným způsobem. Například společnou aktivitou s rodinou. Nebo si prostě jen odpočinout. Lze ale využít i čas, když děti  nejsou v naši přítomnosti. Buď jsou ve školce, ve škole, u prarodičů nebo na výletě. Z dalších variant, které využívají rodiče k tomu, aby se postarali o DOMÁCNOST, je čas spánku dítěte. Je jedno, jestli jsme na mateřské dovolené, nebo chodíme do práce. Ať chceme nebo ne, o DOMÁCNOST se musíme postarat. Právě pak ten volný čas, který nám nezabere úklid, můžeme věnovat dětem. 

kostky

Nic se nemá přehánět

Nemusíme se dívat na každé smítko, které uvidíte na podlaze, nebo neustále přemýšlet nad tím, co je potřeba ještě vykonat. Postačí, když si povinnosti rozdělíme na určité dny, a uděláme to, co je nejdůležitější. Pokud jde o děti, děti nám rostou před očima, ale smeták i mop zůstanou stejní. 

Mimochodem, neznám DOMÁCNOST, která by byla dokonale zvládnutá, a leskla se, jako z porcelánu každým dnem.
S jistotou ale vím, že nám práce neuteče. 
 

Pro všechny rodiče bych zvolila heslo dne: HLAVNĚ SE Z TOHO NEZBLÁZNIT!