Exotická zvířata

Je opravdu hodně lidí, kteří mají rádi zvířata. A asi nejvíce jsou obdivováni psy a také kočky. A abych pravdu řekla, tak také opravdu hodně lidí, kteří mají rádi třeba například exotická zvířata, jako například krokodýli. A já musím uznat, že krokodýl je opravdu krásné a majestátní zvíře. A to stejně jako lvi. Mně se líbí opravdu taková ta africká zvířata, jako například sloni nebo gazely a také tygři a lvi. Protože mě baví jejich život. Také velice často a pravidelně sleduji různé dokumenty, protože život v divočině anebo někde v Africe mě velice zajímá, přijde mi to takové exkluzivní, takže moc ráda se dívám na různé dokumenty., které většinou člověka uchvátí.

Mám ráda exotická zvířata.

Naposledy jsem se zrovna dívala na jeden dokument, který vyprávěl o tom, jak žijí hyeny. Musím uznat, že to docela zajímavé a také poučné. I když jsem nevěděla, že jsou hyeny také takové, že žijí svou hierarchií a svým způsobem života. Něco podobného jako jsou lvi. Akorát hyeny jsou o něco jednodušší. Netušila jsem, že také se hyeny tak skvěle starají o svá mláďata. Vždycky jsem měla za to, že když někdo je oslavován že je hyena, že je to zlý člověk. Nakonec je vlastně oslovení hyena skvělé, nemyslíte? Jenomže ono to tak prý není. Hyeny se prý dokážou opravdu krásně postarat o svá mláďata a pomáhají si dokonce navzájem.

Lvi jsou majestátní.

Také se mi třeba například zase líbí na tygrech, že to jsou takoví samotáři, že tady jde alespoň vidět, že i zvířata si vystačí sami za sebou. A tygří se shánějí navzájem jenom kvůli tomu, aby měli mladé. Takže tedy v období páření. A mně to nevadí, protože každé zvíře je nějaké a myslím si, že kdyby nějaký druh zvířete vyhynul na naší planetě, tak by to byla veliká škoda, protože bez každého druhu je svět o něco více chudší. Mě se také moc líbí chodit do Zoo, kde je k vidění opravdu velké množství zvířat, které bychom ani za normálních okolností vůbec neviděli. A kam nejraději za zvířaty chodíte vy?