Dominance ve společnosti

Jako žena se cítím slabší a automaticky méně vážená, než kdybych byla mužem. Cítím, že ve společnosti, ve které se nacházím, je mi věnována automaticky menší pozornost, než mužům. Cítím, že mužské ego potřebuje být vidět a potřebuje být prosazováno. Chlapi se bijí v prsa a ženy je spíše ruší, pokud zkoušejí strhnout pozornost k sobě. Pokud se to nějaké čas od času povede, muž se cítí být ohrožený a snaží se proti tomu zasáhnout. Když se žena prosazuje, přítomní muži se cítí nedocenění. Napětí stoupá. Čas klidu, kdy vyčkávají na svou chvíli se krátí a muži na sebe začínají házet nervózní pohledy. Kdo té ženě konečně vezme slovo a určí jí místo, kam náleží? Kdo jí setne hřebínek a kdo bude nejschopnější z nich? Jeden určitě promluví a ostatní si oddychnou, neboť ticho mužů se přetne. Začínají opět pociťovat sounáležitost a přestávají se bát, že nebudou doceněni.

Rozzlobený muž

Jeden se proslavil, takže muži přeci jen neztratili vedení! Teď už je to jenom mezi nimi. Ten, kdo promluvil, je tahounem skupiny, který je vyvede ze stínu ke světlejším zítřkům a hlavně k naději, že vše je pod kontrolou. Ženy, pamatujete si, jak vám babičky říkaly, abyste nezapomínaly chválit muže? Potřebují to víc, než jsme si schopny uvědomit. Existuje svět a pak svět mužů a svět žen. Muži potřebují věřit své vedoucí pozici ve světě a ve světě mužů. Pokud jste mezi muži ve skupině, nezkoušejte se prosadit. Pokud získáte pozornost, vede to pouze k neklidu a rozkladu ideí vašeho muže a stejně tak všech dalších, kteří jsou součástí „tlupy“.

Šťastný muž

Pokud budou mít muži navrch, zahrnou vás láskou a jejich pozorností k vám. Nám jako ženám náleží jen to, abychom si jejich vymezenou pozornost užívaly, nic víc nečekejme. Všechno má své místo a svůj čas. Muž se vám bude věnovat, když s vámi bude sám a dokonce vám povolí „vládnout“. Tyto momenty vašich společných večeří a saun si užívejte, neboť to je to místo a čas, kde je celý váš muž pro vás. Jindy to nebude. Potřebuje si hrát na důležitost a hierarchii, ať už budete v rodinném kruhu, nebo v hospodě. Zamyslete se nad tím a zkuste provést pokus- zkuste k němu vzhlížet a sami uvidíte, jakého medvídka doma máte. Pokud tomu tak nebude, potom váš muž patří do minoritní a velmi specifické skupiny, na kterou se musí jinak. Přijdete na to, jak….

Když biologické hodiny tikají, ale správný partner nikde

Ačkoliv ne každá žena touží po rodině, respektive potomcích, velká část žen se na tento úděl těší. Pokud patříte k těm, kterým se rozbuší srdce pokaždé, když vidí kočárek, a nedovedou obejít výlohu s dětskými oblečky bez povšimnutí, jistě už přemýšlíte nad tím, kdy se to povede. Pokud má žena partnera, se kterým tvoří stabilní pár, a společně plánují budoucnost, včetně těch malých miláčků, je částečně za vodou. Ne vždy je však snadné najít toho správného partnera, a doba spotřeby se neúprosně krátí. Ve chvíli, kdy začnete slyšet tikot ve své hlavě, a v zrcadle pozorovat beznaděj, dojde vám po čem doopravdy toužíte. Co s tím?

kapesní hodinky

Proč se nedaří najít vhodného partnera?

Ne každá má to štěstí, že toho pravého potká už na střední, a od té doby je jasné, že to tak bude navždy. Když je vám však přes třicet, a stále nemáte nikoho, kdo by stál za založení rodiny, začne vám to v hlavě šrotovat. Proč se mi nedaří najít vhodného partnera? Stihnu to, dokud bude moje tělo ještě schopné odnosit dítě? Odpovědí na otázku, proč nikoho nemáte, může být více.

vzdušný zámek

  • Vybíravost. Ano, některé ženy jsou zkrátka příliš vybíravé. Ačkoliv by se třeba našel muž, který by jim snesl modré z nebe, je jim to stále málo. Tenhle chrápe. Tenhle málo vydělává. Tenhle je příliš tlustý, co kdyby byly děti po něm? Jistě, je hloupost vzít si prvního muže, který bude ochotný udělat vám miminko. Je vždy potřeba nejdřív trošku přemýšlet. Musíte se však do jisté míry řídit i srdcem. Základem spokojené rodiny je totiž manželství založené na lásce. A pokud jej milujete, musíte zkrátka nějakou tu chybičku překousnout, však on už jich u vás také dost přehlédl. Pokud nepije značné množství alkoholu, není agresivní, flákač, nebo sukničkář, jistě to nějak půjde. Vždy si přeci může najít lepší práci, chrápání se dá také řešit, a tlusté děti jsou pořád lepší, než žádné.
  • Nevyrovnanost. Další možností, proč od sebe muže odháníte, je vaše nevyrovnanost. Můžete být příliš, nebo naopak málo sebevědomá. Muži, kteří za to stojí, totiž obvykle hledají ženu sobě rovnou. Ne takovou, která se nad ně bude povyšovat, a rozhodně ne takovou, která se zhroutí při každém problému. Do vztahu totiž musíte vstupovat v době, kdy jste si jistá, že si lásku zasloužíte, umíte ji dát, a také za ni bojovat.
  • Vaše biologické hodiny a ty jeho. Mnoho mužů dnes stojí o trvalý vztah, do rodiny se však příliš neženou. Důvodem je to, že jejich biologické hodiny nefungují tak, jako ty ženské. Jednoduše řečeno, muž může v klidu počít i v padesáti letech, co na tom, že se možná nedožije vnoučat. V současné době jsou totiž priority ve společnosti založené na majetku, a spousta mužů chce nejdřív finanční jistotu (a taky si trochu užít svobody), než se uvázat předčasně. Ačkoliv to není přímo jejich chyba, a třebaže jej sebevíc milujete, vycouvejte. Můžete mu zkusit vysvětlit, jaká jsou vaše očekávání, ale pokud nebude váš cíl stejný, nemá tento vztah cenu, a to ani kvůli lásce. Může to totiž dopadnout tak, že zatímco vy se vzdáte snu o mateřství, jeho to napadne v době, kdy už vy děti mít nemůžete, ale jiná žena ano, a vy v důsledku zůstanete bez partnera, a bez dětí.

 

Přístup společnosti k mužům a ženám

Rozdíl v pojetí muže a ženy je někdy velmi úsměvný. Chce to ale zvláštní smysl pro humor a umění se z toho nezbláznit. Společně si projdeme několik typů pojetí muže a ženy v různých odvětvích. Kdysi se pořádaly tzv. “vnucovací zájezdy”. Pamatuje si je asi každý – spočívaly v tom, že se lidé přihlásili, jeli s pořadatelem někam do zájezdní hospody, kde jim byly prezentovány předražené nekvalitní výrobky. Zpravidla to byly domácí spotřebiče, vybavení domácnosti a tak dále. K prapodivnému programu byl zajištěn oběd a často se účastníci zájezdu lákali na dárky, které dostávali zdarma, i když si nic nekoupili. Reklamní letáčky s přihláškami chodily přímo do schránek. A tady se dostáváme k první zajímavosti. Zatímco muži si ze zájezdu odváželi salámy, hodinky nebo třeba knihy, ženy vždy obdržely buď čistidla a prací prostředky a nebo hrnec, pánev, či další podobně prospěšné zařízení.

časopis a káva

Podobně k oběma pohlavím přistupují tisku. Časopisy pro muže bývají plné krásných žen, vtipů, recenzí chat, nářadí, piva, prostě samé chlapácké věci. Všimněte si, že naproti tomu tisk pro ženy obsahuje zpravidla totéž v různých variantách – péče o děti, úklid, jak potěšit muže, vaření a pečení a diety a péče o zevnějšek, abychom se mužům stále líbily.

vogue s kávou

Stejně pojaty jsou takřka všechny odvětví života. U mužů je kladen důraz na mužství, ale už se jim neradí, jaké linecké je nejlepší, či jak zhubnout do plavek. U žen jsou taková témata naprosto běžná. V době, kdy se neustále řeší rovnoprávnost a sexismus, je takový výběr témat přinejmenším úsměvný. Holt se asi budeme muset smířit s tím, že navždy budeme hubnout a řešit plenky a diety, a muži si asi budou nadále užívat krasotinky a pánské jízdy s oblíbeným alkoholem. Někoho to možná štve, ale je třeba zdůraznit, že ženy byly vždycky brány jako hospodyňky a ochránkyně domácího krbu, no zažitá role jim zůstala až dodnes a asi i zůstane. Muži byli bráni jako ti, o které se nebohá žena musí starat až do důchodu, a proto si mohli více užívat život. Proto to pivo a volnočasové aktivity. Vždy si na to vzpomeňte, až v televizi uvidíte reklamu, kde nadšená žena radostně lítá s vysavačem po bytě, zatímco její muž leží s novinami na gauči.

Jak být v životě šťastnější

Nepřemýšlejte příliš nad vším

Neustálé přemýšlení nad událostmi, které se staly, vás akorát více ubíjejí. Ještě možná horší je neustálé přemýšlení nad budoucností. Stresujete se kvůli něčemu, co ani nevíte, jak vlastně bude a pravděpodobně to bude úplně jinak, než si teď představujete. Většinou ty katastrofické scénáře, které se vám rodí v hlavě, vůbec nenastanou. Proto byste měla žít okamžikem a brát vše pozitivně, respektive že minulost nezměníme, poučila vás a posunula a nyní můžete váš život směřovat dál a snažit se pozitivně ovlivnit i budoucí dění.

žena a hory

Neposlouchejte to, co si o vás ostatní myslí

Pravděpodobně už asi každá z nás zažila moment, kdy se k ní dostala zpráva týkající se toho, co si o ní myslí někdo další. Zřejmě vás to trochu zasáhlo, zvláště pokud to nebylo příliš pozitivní. Jenže názor cizích lidí vás nemusí příliš zajímat a už vůbec byste se kvůli tomu neměli stresovat. Váš život pravděpodobně příliš neznají a takové pomluvy vznikají na základě závisti nebo jejich nudného života, a tak řeší životy ostatních. Pomluvy mezi ženami prostě probíhají, ale vy byste si z nich nic dělat neměla, protože vy sama víte, jaká jste a že se máte ráda přesně taková i s těmi chybami, co na vás jiní vidí. Naopak to berte pozitivně, že řeší váš život proto, že sami jej nemají moc zajímavý.

šťastná žena

Radujte se z dnešního dne

Možná dnešek nepřináší nic zvláštního a zdá se být obyčejným pracovním dnem a vy se už těšíte na víkend. Přesto dnešní den je neopakovatelný a dost možná na něho budete někdy vzpomínat jako na den, kdy jste se vlastně měla hezky a vy jste si toho nevážila. I z obyčejného dne se může stát den plný radostných okamžiků a nevšedních zážitků. Proto nemyslete na to, jak jste se dřív měla lépe a kdy vás čeká něco příjemnějšího, zkuste si právě z toho dnešního dne udělat váš den, který se musí žít naplno! Na štěstí se nemůže čekat, štěstí vychází z vás a můžete jej nalézt ihned v jakýchkoli všedních věcech.