Vaše láska vyhasíná? Co vám pomůže a jak posílit vztah, když je v krizi?

V dlouhodobém vztahu se často objeví mráčky, někdy je situace horší a někdy zase jde jen o malé neshody, ale na vztahu se musí prostě pracovat. 

Vaše láska vyhasíná? Co vám pomůže a jak posílit vztah, když je v krizi? 

Kdo nikdy neřešil partnerskou krizi, asi není úplně upřímný. Bohužel se v dlouhodobých vztazích vždycky nějaké ty mráčky objeví, hádky sice mohou pročistit vzduch, ale někdy je toho prostě moc. Jenže pokud se nechcete vzdávat a přejete si zase najít něco, co vás oba spojí dohromady, je třeba na vztahu pracovat. Každá krize má své řešení, i když někdy je bohužel jediným řešením rozchod, nemusí tomu tak být vždy. Navíc bez boje se nemá nikdy odcházet. Jak na vztahu pracovat a co pomůže krizi ustát? 

srdce v písku

Mluvte a rozebírejte 

Komunikace je klíčem ke všemu, je tomu tak v zaměstnání, mezi přáteli ale i v partnerských vztazích. Tam, kde vázne komunikace, vázne všechno a je to zlé. Proto se snažte spolu mluvit, o tom, co je dobré, ale i o tom, co je špatné. Pokud nemůžete mluvit společně sami, zkuste zajít do partnerské poradny. Hodně pomůže i to, když si o problémech promluvíte s někým nestranným, třeba s někým z rodiny nebo s přáteli. Hlavně ženám pomáhá, když se vypovídají, ale to neznamená, že muži spolu o svých problémech vůbec nikdy nemluví. Může vám pomoci, když se vypovídáte, věci, které se řeknou nahlas, hned i úplně jinak uvidíte. 

pár držící se za ruce

Čas spolu i od sebe 

Ve vztahu je nutné najít kompromis a to i v tom, co se týče společného trávení času a času, který naopak tráví dvojice odděleně. Je hloupost být s partnerem pořád, ale o společné chvíle pak také nesmíte přijít. Hledejte zlatou střední cestu, buďte někdy spolu a někdy si zase vyjděte ven každý zvlášť. Pokud je ale krize opravdu dlouhodobá a vleklá, můžete se cítit unavení. A co pomůže? I když to může znít zvláštně, ony někdy pomohou všechno vyřešit ty neslavné pauzy ve vztahu. 

Pokud si totiž dopřejete oddech, na chvíli budete bez sebe, můžete za tu dobu zjistit, zda si chybíte nebo ne. Ať už je výsledek jakýkoliv, a někdy to i zabolí, pomůže vám to vyřešit problémy, před kterými jste možná i cíleně zavírali dveře. 

Osudová láska v pasti reality

Lásku si každý z nás představuje jinak. Ani na minutu nepochybujeme o tom, že tu pravou lásku chceme zažít. Je plná emocí, oddanosti, pocitů, které jsou často nepopsatelné. Je to stav, kdy bez toho druhého nedokážete žít. Neustále na něj myslíte. Čas, který nejste spolu, je jako věčnost. Společné chvíle, kterých se nedokážete vzdát. Přitažlivost, které nelze odolat. Myšlenky směřující pouze na něj. City k dané osobě, která je pro Vás tak důležitá, že za ni dokážete dýchat. Bez zaváhání víte, že k sobě patříte.

I když je láska krásná, je i plná překážek. Zda dokážete překonat nástrahy, záleží na tom, jak je Vaše láska silná. Pokud protějšek milujete nadevše, zvládnete překonat i ty nejtěžší momenty Vašeho vztahu. Ale musíme si uvědomit, že neexistuje jen ta hezká stránka. K lásce se váže bolest, trápení, slzy, nelehké situace, zoufalství, zklamání. Momenty, které chcete vymazat z Vaší paměti. Pociťujete úzkost, která nelze vytěsnit. Vaše srdce je na kusy a vy nevíte, zda se ještě někdy spojí. I tohle můžete zažít.

Muž dává polibek ženě na čelo

PROPAST REALITY, KTERÁ ZAKAZUJE OSUDOVOU LÁSKU

Potkat člověka, který je Vaši osudovou láskou je možné, ale realita Vám neumožňuje být spolu. Nepopsatelná zamilovanost, která je spojená s přitažlivostí, co nelze ovládnou. Tak silná láska, kterou nejde zlomit nikým, ani ničím. Člověka, kterého natolik milujete, že se ho nedokážete vzdát, i když patří někomu jinému.

Láska s velkým L, od počátku, která nikdy neskončí. Překážky, které přetrvávají, ale nezlomí Váši lásku. Společné chvíle, které jsou nejšťastnějšími okamžiky ve Vašem životě. Zážitky plné radosti a smíchu. Vzpomínky, které jsou uloženy v hlavě a hluboce v srdci. Pár, který k sobě patří a jsou si souzeni. Mnoho slz, které nelze zastavit. Bolest, která Vás doprovází už několik let. Nekončící boj, kdo z koho. I po mnoha rozchodech, smutku, pláče, pádů,zkoušek, láska přetrvává.

I když si myslíte, že je tohle nemožné, opak je pravdou. Určitě se najde někdo, kdo tuto lásku zažil nebo zažívá. Člověka, kterého milujete natolik, kterého se nedokážete za žádných okolností vzdát. Není jednoduché čelit realitě, která Vám hází klacky pod nohy. Pokud je ale Vaše láska tak silná, ani realita ji nezastaví. Ať se stane cokoli, vždy si k sobě cestu najdete. Je ale otázkou, zda vydržíte bojovat do samého konce.

Spojené ruce muže a ženy

Nikdy nezapomínejte na to, co pro Vás ten druhý znamená. Nevzdávejte se člověka, kterého milujete. Pokud ztratíte člověka, se kterým máte tak silné pouto, nemusí se vrátit zpět. Bojujte za Vaši lásku, která Vám patří. I když jste ve složité situaci, která Vám nedovoluje být spolu, nepřestávejte doufat. Pokud k sobě patříte, pak spolu i budete.

Láska má mnoho podob, které jsou rozdílné v každém vztahu. Nejkrásnějším faktem zůstává, pokud je Vaše láska opětována na stejné úrovni. Zda je Vaše láska opravdová , ukáže čas.

Dobrá káva jako inspirace

Dobrá káva vás nejen probudí, ale také po prvním usrknutí šlehačky s lahodným nápojem uklidní a navodí sváteční náladu. Po chvíli se dostaví i nápady, kam se vydat a jaké ještě dokoupit dárky k Vánocům. Stačí pak jen onen kouzelný hlas v nás dobře poslouchat, případně si udělat i poznámky na papír. Že by to byl samotný Ježíšek? Možná. To poznáte podle toho, že vše půjde jako po másle, budete mít z dárků radost a spokojenost na duši.

nakupování dárků

Tak třeba mamce teplou šálu s čepicí, taťkovi flanelové pyžamo. Pak ještě nějakou pěknou knížku – kuchařku, román, cestopis nebo detektivku. Každého potěší různé svetry, svetříky, které zahřejí. Trička nejen na sport, ale i do práce či na volný čas. Mile překvapí třpytící se řetízek, náušnice, hodinky. Také kosmetika – krémy výživné a hydratační na omlazení, krásu i zdraví. Parfémy, kolínské vody, voňavá mýdla, soli a pěny do koupele pro dodání energie a relaxaci. Dětem udělají největší radost hračky – panenky, kočárky, kuchyňky, domečky, auta, stavebnice, kostky, ale i různé stolní hry. Babičky a dědové uvítají nové papuče a ponožky, pak také třeba dárkový koš s nejrůznějšími delikatesami a dobrotami na zub. Zajímavým dárkem jsou i hrnečky, vázičky, malované talíře, obrázky, sošky. Vše hlavně dané a balené s Láskou.

Perníkové caffe latte

A ještě malý příběh o tom, že se o Vánocích dějí opravdové zázraky.

Paní Nováčková trpěla již delší dobu ekzémem, který se jí tvořil na levé ruce – na dlani. Suchá kůže se jí loupala a nepříjemně štípala a pálila. Často si musela ruku obvazovat obinadlem nebo zalepovat náplastí. Používala také různé krémy proti lupénce (psoriáze), ale nic nepomáhalo. Když dostala od svého syna Matěje krém z kakaového másla k Vánocům, po krátkém čase, kdy krém používala, jí ekzém zmizel. Krém byl totiž darovaný z Lásky, a ta má, jak je známo, čarovnou moc i uzdravovat.

Bezpodmínečná láska

Můj kamarád vždy říkal: „bezpodmínečná láska je taková láska, kdy neexistuje na tvém partnerovi nic, co by tě znepokojovalo, nebo ti dalo důvod milovat ho méně. Schopnost bezpodmínečné lásky se začne projevovat po pár letech vztahu, kdy zmizí vaše opojení láskou, a vy zjistíte, jaký váš partner opravdu je. Všichni si určitě touto fází vztahu prošli. Buď jste spolu vydrželi, nebo se vztah rozpadl.

srdíčko puklé

Je ale vůbec možné, aby vám na vašem partnerovi nic nevadilo? Co takhle jeho minulost, zlozvyky, nebo to, že je nepořádný? A to jsou pořád jen malichernosti. Co když vám je nevěrný? Opravdu je možné někoho bezpodmínečně milovat, i přesto, že vám váš milovaný takhle ublíží?

O fenoménu bezpodmínečné lásky, lze uvažovat hodiny a vést dlouhé diskuze. Momentálně mě napadá otázka, zda ve vztahu s bezpodmínečnou láskou vůbec existují hádky? Pokud vše přijímáte a nic vám nevadí, je tedy důvod se hádat?

Existuje několik teorií, které popisují bezpodmínečnou lásku. Bezpodmínečnou lásku umí dát člověk, který je velice silný a vyrovnaný. Bezpodmínečnou láskou dáváte tomu druhému šanci být sám sebou.  Svého partnera nesoudíte a podporujete.  Dáváte mu šanci růst. Zjistit, co od života vlastně chce.

zamilovaný pár u moře

Další teorie vyvrací argument, že máte přehlížet vše, co partner dělá a vám to nevyhovuje. Právě když ve vztahu tyto aspekty přehlížíte, dusíte se v nefunkčním vztahu a ubližujete si. Tato teorie pohlíží na bezpodmínečnou lásku jako na lásku vašemu partnerovi, bez ohledu na to, co se s ním stane.  Pokud se mu stane v životě situace, která mu přinese trápení, musíte tu být pro něj, ať už se stane cokoliv. Možná odtud vznikla část svatebního slibu v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví J.

Pokud tedy umíte dávat bezpodmínečnou lásku v určitých mantinelech, kdy tolerance k partnerovi nepřechází k přehlížení vážných problémů, určitě vám bezpodmínečná láska prospívá. Nezapomeňme však na to nejdůležitější. Dávat bezpodmínečnou lásku hlavně sami sobě. Protože to je řekla bych mnohem těžší, než ji dávat partnerovi.