Umíte si usnadnit úklid? Pokud ne, je to škoda. Existuje řada chytrých triků!

Máte velké děti ale pořád doma uklízíte sami? Pokud můžete, snažte se, aby pro vás byl úklid co nejjednodušší, zbude vám více času na příjemnější věci. 

Umíte si usnadnit úklid? Pokud ne, je to škoda. Existuje řada chytrých triků! 

Že by se mělo uklízet pravidelně, protože pak toho není tolik, to asi ví každý. Stejně tak jako to, že se vždy při úklidu začíná seshora a pokračuje se dolů. Nebo že každá skvrna musí z povrchu nebo z podlahy zmizet vždy zavčasu a to nejlépe ihned. Jistě, tyhle úklidové základy známe úplně všichni, i když ruku na srdce, kdo to opravdu takhle dělá? Máte třeba čas každý den zametat nebo vysávat? A chce se vám každý měsíc dělat velký úklid? V běžném životě máme všichni nesmírně moc povinností, takže na úklid už nezbývá často chuť a ani čas. Jenže, čím častěji se dostanete k úklidu, tím to příště budete mít snazší. Máte doma děti? Určitě je zapřáhněte a všem doma rozdělte úkoly, udělejte si plán, každý týden vyhraďte úklidu jeden den. A co vám ještě úklid domácnosti usnadní? 

úklidové prostředky

Jde to i rychle 

Řadu lidí od úklidu odrazuje hlavně fakt, že to zabere hodně času. No, upřímně to záleží jen na vás, kolik času vám úklid dohromady zabere. Takže si najděte čas a třiďte věci, které nepotřebujete, nevyužíváte a vlastně už je ani nechcete. Když je vyhodíte, co se stane? Budete mít o polovinu práce méně, protože nebudete muset kličkovat mezi tolika překážkami, pod kterými je také nutné uklidit. No a tím to teprve začíná. Dokonce je dobré si úklid naplánovat, víte, že někdy stačí strávit v každé místnosti jen několik málo minut a máte uklizeno? A opravdu to funguje a je uklizeno vše důležité. Jenže aby to fungovalo, musíte se uklízení opravdu věnovat pravidelně. 

vysávání podlahy

Každý den něco

Každý den si projděte byt, podívejte se do prostoru a co můžete, dejte na své místo a ukliďte to. Že to u vás hned vypadá lépe? Pokračujte tak pořád, snažte se smést všechny drobky ihned, kuchyňskou linku ukliďte ihned poté, co dovaříte. Stačí maličkosti a při dalším velkém úklidu zjistíte, že vlastně nemáte vůbec moc práce před sebou. Pomáhejte tak sami sobě. 

A samozřejmě se spoléhejte i na šikovné pomocníky. A tím nemyslíme jen členy vaší domácnosti. Mějte kvalitní vysavač, uklízejte za pomocí úklidových vlhčených ubrousků nebo používejte kvalitní čisticí prostředky.

Každý detail vám ve výsledku dopomůže k čistější a uklizenější domácnosti. A vy se ani tolik nenadřete a nebude pro vás úklid nutným zlem. 

Podobné příspěvky