Velký jarní úklid, který vám usnadní život

Velký jarní úklid patří ke každoroční rutinně v každé domácnosti. Když ho ale provede správně, ušetříte si pak spoustu času při běžných každodenních úklidech, a vaše domácnost zazáří.

Třídění

Základem každého většího úklidu je třídění. Vytřídit věci, které potřebujete, a které ne, se může zdát samozřejmostí, pokud ovšem víte, co skutečně potřebujete. Mnoho z nás si doma nechává věci, které ve skutečnosti nikdy nevyužijí, a to jen proto, že by se třeba jednou mohly hodit, nebo je jim líto je vyhazovat. Tyto věci však pouze zabírají místo, a zavazí. Když už budete třídit, zbavte se všeho, co skutečně nepoužíváte. Některé věci můžete prodat, darovat, nebo vyhodit. Uvolníte tak spoustu místa, a bude se vám lépe udržovat pořádek. Toto třídění proveďte ve všech oblastech vaší domácnosti.

umývání dřezu

Zbavte se oblečení, které je vám malé, a necháváte si jej s výmluvou, že do něj třeba jednou zhubnete. Pokud jste do něj nezhubli do teď, nezhubnete nejspíš ani v budoucnu. A pokud ano, už stejně nebude v módě, a vaše nové tělo si zaslouží hezčí věci. Dále pak pokračujte knihovnou. Ačkoliv své knihy jistě milujete, pouze se na ně práší, zvláště v případě, že už je znovu číst nebudete. Ponechejte si pouze svazky, které pro vás mají citovou hodnotu, a zbytek pošlete dál. Knihy se nevyhazují, ale vždy se najde někdo, kdo je dokáže ocenit. V kuchyni se zbavte nepotřebného nádobí, starých zničených hrnců a pánví. Potraviny, které jsou prošlé musí také pryč. Povlečení, které jste roky nepoužili, už stejně asi nepoužijete, a je škoda, aby zabíralo místo. A boty? To samé.

velký nepořádek

Podlahy

Vysávání a vytírání patří ke každodenním aktivitám. Podlahy je však potřeba i pravidelně ošetřovat, a velký úklid je správnou dobou, kdy to udělat. Zavolejte si an to firmu, nebo pokud jste dostatečně zdatní, můžete to udělat sami, ale pořádně. Správně ošetřená podlaha vydrží déle, a lépe se udržuje.

Odpady

Při velkém úklidu se věnujte i odpadům, které mohou být po měsících používání ucpané vinou mastnot, či vodního kamene. Prolijte je vyvařenou octovou vodou, nasypte dovnitř rozpouštěče vodního kamene a nečistot, jedlou sodu, a to celé několikrát zopakujte.

Podobné příspěvky