Když biologické hodiny tikají, ale správný partner nikde

Ačkoliv ne každá žena touží po rodině, respektive potomcích, velká část žen se na tento úděl těší. Pokud patříte k těm, kterým se rozbuší srdce pokaždé, když vidí kočárek, a nedovedou obejít výlohu s dětskými oblečky bez povšimnutí, jistě už přemýšlíte nad tím, kdy se to povede. Pokud má žena partnera, se kterým tvoří stabilní pár, a společně plánují budoucnost, včetně těch malých miláčků, je částečně za vodou. Ne vždy je však snadné najít toho správného partnera, a doba spotřeby se neúprosně krátí. Ve chvíli, kdy začnete slyšet tikot ve své hlavě, a v zrcadle pozorovat beznaděj, dojde vám po čem doopravdy toužíte. Co s tím?

kapesní hodinky

Proč se nedaří najít vhodného partnera?

Ne každá má to štěstí, že toho pravého potká už na střední, a od té doby je jasné, že to tak bude navždy. Když je vám však přes třicet, a stále nemáte nikoho, kdo by stál za založení rodiny, začne vám to v hlavě šrotovat. Proč se mi nedaří najít vhodného partnera? Stihnu to, dokud bude moje tělo ještě schopné odnosit dítě? Odpovědí na otázku, proč nikoho nemáte, může být více.

vzdušný zámek

  • Vybíravost. Ano, některé ženy jsou zkrátka příliš vybíravé. Ačkoliv by se třeba našel muž, který by jim snesl modré z nebe, je jim to stále málo. Tenhle chrápe. Tenhle málo vydělává. Tenhle je příliš tlustý, co kdyby byly děti po něm? Jistě, je hloupost vzít si prvního muže, který bude ochotný udělat vám miminko. Je vždy potřeba nejdřív trošku přemýšlet. Musíte se však do jisté míry řídit i srdcem. Základem spokojené rodiny je totiž manželství založené na lásce. A pokud jej milujete, musíte zkrátka nějakou tu chybičku překousnout, však on už jich u vás také dost přehlédl. Pokud nepije značné množství alkoholu, není agresivní, flákač, nebo sukničkář, jistě to nějak půjde. Vždy si přeci může najít lepší práci, chrápání se dá také řešit, a tlusté děti jsou pořád lepší, než žádné.
  • Nevyrovnanost. Další možností, proč od sebe muže odháníte, je vaše nevyrovnanost. Můžete být příliš, nebo naopak málo sebevědomá. Muži, kteří za to stojí, totiž obvykle hledají ženu sobě rovnou. Ne takovou, která se nad ně bude povyšovat, a rozhodně ne takovou, která se zhroutí při každém problému. Do vztahu totiž musíte vstupovat v době, kdy jste si jistá, že si lásku zasloužíte, umíte ji dát, a také za ni bojovat.
  • Vaše biologické hodiny a ty jeho. Mnoho mužů dnes stojí o trvalý vztah, do rodiny se však příliš neženou. Důvodem je to, že jejich biologické hodiny nefungují tak, jako ty ženské. Jednoduše řečeno, muž může v klidu počít i v padesáti letech, co na tom, že se možná nedožije vnoučat. V současné době jsou totiž priority ve společnosti založené na majetku, a spousta mužů chce nejdřív finanční jistotu (a taky si trochu užít svobody), než se uvázat předčasně. Ačkoliv to není přímo jejich chyba, a třebaže jej sebevíc milujete, vycouvejte. Můžete mu zkusit vysvětlit, jaká jsou vaše očekávání, ale pokud nebude váš cíl stejný, nemá tento vztah cenu, a to ani kvůli lásce. Může to totiž dopadnout tak, že zatímco vy se vzdáte snu o mateřství, jeho to napadne v době, kdy už vy děti mít nemůžete, ale jiná žena ano, a vy v důsledku zůstanete bez partnera, a bez dětí.