Vaše láska vyhasíná? Co vám pomůže a jak posílit vztah, když je v krizi?

V dlouhodobém vztahu se často objeví mráčky, někdy je situace horší a někdy zase jde jen o malé neshody, ale na vztahu se musí prostě pracovat. 

Vaše láska vyhasíná? Co vám pomůže a jak posílit vztah, když je v krizi? 

Kdo nikdy neřešil partnerskou krizi, asi není úplně upřímný. Bohužel se v dlouhodobých vztazích vždycky nějaké ty mráčky objeví, hádky sice mohou pročistit vzduch, ale někdy je toho prostě moc. Jenže pokud se nechcete vzdávat a přejete si zase najít něco, co vás oba spojí dohromady, je třeba na vztahu pracovat. Každá krize má své řešení, i když někdy je bohužel jediným řešením rozchod, nemusí tomu tak být vždy. Navíc bez boje se nemá nikdy odcházet. Jak na vztahu pracovat a co pomůže krizi ustát? 

srdce v písku

Mluvte a rozebírejte 

Komunikace je klíčem ke všemu, je tomu tak v zaměstnání, mezi přáteli ale i v partnerských vztazích. Tam, kde vázne komunikace, vázne všechno a je to zlé. Proto se snažte spolu mluvit, o tom, co je dobré, ale i o tom, co je špatné. Pokud nemůžete mluvit společně sami, zkuste zajít do partnerské poradny. Hodně pomůže i to, když si o problémech promluvíte s někým nestranným, třeba s někým z rodiny nebo s přáteli. Hlavně ženám pomáhá, když se vypovídají, ale to neznamená, že muži spolu o svých problémech vůbec nikdy nemluví. Může vám pomoci, když se vypovídáte, věci, které se řeknou nahlas, hned i úplně jinak uvidíte. 

pár držící se za ruce

Čas spolu i od sebe 

Ve vztahu je nutné najít kompromis a to i v tom, co se týče společného trávení času a času, který naopak tráví dvojice odděleně. Je hloupost být s partnerem pořád, ale o společné chvíle pak také nesmíte přijít. Hledejte zlatou střední cestu, buďte někdy spolu a někdy si zase vyjděte ven každý zvlášť. Pokud je ale krize opravdu dlouhodobá a vleklá, můžete se cítit unavení. A co pomůže? I když to může znít zvláštně, ony někdy pomohou všechno vyřešit ty neslavné pauzy ve vztahu. 

Pokud si totiž dopřejete oddech, na chvíli budete bez sebe, můžete za tu dobu zjistit, zda si chybíte nebo ne. Ať už je výsledek jakýkoliv, a někdy to i zabolí, pomůže vám to vyřešit problémy, před kterými jste možná i cíleně zavírali dveře.