O vlastnostech kamenné dlažby v interiéru


Zařizujete nový domov nebo se chystáte k rekonstrukci stávajícího objektu, či snad přemýšlíte teprve o koupi nějakého vhodného objektu? Bude před vámi vyvstávat celá řada otázek, jak rekonstrukci dovést do zdárného cíle.

Kamennou nebo keramickou dlažbu

Jedna z prvních věcí, které musíte řešit při nastěhování do nového příbytku, je obvykle malování nebo tapetování a zároveň s tím i úprava podlahové krytiny. Kdybychom měli na podlaze holý beton, nemohli bychom hovořit o nějaké útulnosti. Ale to není vše, rádi bychom tu naznačili, že podlaha je symbolem, od podlahy má všechno začínat a na podlaze se také zobrazí váš životní styl.

šedá dlažba

Tam, kde převládají koberce – koberec je měkkoučký, teplý, pohodlný a je obvykle ozdobou domácnosti. Bezpochyby je to jedna z nejprodávanějších podlahových krytin současné doby a zdá se, že se to do budoucna nebude příliš měnit, ovšem připomeňme si, že každý koberec vyžaduje kromě vysávání i další čištění, a že jeho životnost je omezená.

Tam, kde vládne dlažba – dlažba na podlaze může být dvojího typu. Buď je zhotovena z keramických dlaždic, anebo z kamene. Přírodní kámen oplývá vlastnostmi, s nimiž vstupuje mezi ostatní konkurenty s úctou a hrdostí. Co můžete očekávat od dlažby a proč si ji nechat pokládat v obývacím pokoji, v kuchyni nebo na terase?

dlažba na terase

Vydrží mnoho námahy – kamenná dlažba v interiéru stoneexpert.cz snese dlouhodobou statickou zátěž i namáhání pochozího typu. Většina druhů minerálů nevadí ani pády předmětů na zem, což může být pro keramickou dlažbu zásadní problém. Zatímco glazura u keramiky se může odlomit, u kamene musíte vyvinout mnohem větší úder.

Kamenná dlažba je ideální materiál pro topení v podlaze, kámen má velmi nízký tepelný odpor, snadno přijímá teplo od podlahového zdroje a vyzařuje jej do svého okolí velmi pomalu. Tímto způsobem lze mimo jiné uspořit náklady na teplo, rozhodně více, než u materiálů s izolačními vlastnostmi, jako je např. vinyl nebo plovoucí podlaha.

Podobné příspěvky