Naučte vaše ratolesti pracovat se sáčky se zipem

Děti jsou nesmírně hravé a zvídavé a mnohdy také rády kopírují činnosti, které zahlédnou ve světě dospělých. Toho bychom měli patřičně využít a vést je k tomu, aby si samy začaly organizovat svůj vlastní život a také za něj nést zodpovědnost. Čím dříve se o to pokusíme, a čím lépe se nám to podaří, tím méně starostí budou mít děti v dospělosti. A stává se, že jsou nám pak vděčné, protože si uvědomí, jak by se jim žilo, kdybychom se jim nevěnovali a přestali se o ně v dětství zajímat.

dřevěné kostky dětské stavebnice

Jedním z příkladů, jak dětem usnadnit život, jsou i někteří pomocníci v domácnosti. Mohou být zdánlivě naivní až hloupé, ale ve skutečnosti je to spíše naopak.

Suchý zip – děti starší, školou povinné, mívají doma svůj vlastní počítač. Buď stolní, anebo notebook. K tomu mohou mít k dispozici větší monitor, tiskárnu či skener, a to vše na ploše psacího stolu, pokud je například koncipován do tvaru písmene L. Naučte vaše děti používat suchý zip v podobě pásků, jimiž si budou svazovat kabely, aby se jim nemotaly pod stolem, kde na ně mohou šlápnout a poškodit je.

barevné nitě

Bublinková fólie – pokud si děti berou např. ke kamarádům počítač, anebo nějaké křehčí hračky a podobné křehké předměty, seznamte děti s bublinkovou fólií, která vše důkladně ochrání před mechanickým poškozením. Fólie také chrání proti otřesům a pádům na zem.

Sáček na zipsáček se zipem vaše ratolesti využijí na svačinu do školy, na ukládání přezůvek a také pro přenášení použitých propocených ponožek např. po tělesné výchově. V domácnosti se jim sáčky se zipem mohou hodit pro ukládání hraček, výtvarných a kancelářských potřeb, dílků stavebnic, dílků puzzle, karetních her, různých figurek, korálků, kuliček a podobných drobných předmětů. Budou mít o svých drobnostech větší přehled a nebudou se pak nikde po místnosti povalovat. Tyto návyky se dětem hodí i v dospělosti, až budou mít svou vlastní rodinu.

Podobné příspěvky