Kočičí kavárny

Pro milovníky zvířat a obzvláště kočiček jsou nachystané tzv. kočičí kavárny. Tato novinka k nám dorazila z Japonska, kde byla poprvé v roce 2004 otevřena kočičí kavárna, která představovala skutečný boom! Vzhledem k problémům s bydlením v Japonsku a malými bytečky, kde se nedají zpravidla chovat zvířata, způsobilo otevření kočičí kavárny doslova průlom. Kavárnu začali navštěvovat lidi, kteří milují zvířata, ale nemohou si dovolit je v bytech chovat. Z Japonska se kočičí kavárny rozšířily dále do Evropy a dostaly se i k nám. Již několik let kočičí kavárny existují v Čechách, namátkově – můžete je navštívit v Praze, Brně, Liberci, Ostravě nebo Pardubicích.
roztomilý kotě
Kočičí kavárny fungují úžasně. Nejvíce je ocení milovníci koček. Vám, kteří kočky rádi nemáte, radím – kočičí kavárnu snad ani nezkoušejte navštívit, protože byste byli možná šokovaní. Kočky si totiž mohou dovolit vše. Mají zakázaný přístup jen tam, kde se připravuje občerstvení a nápoje pro zákazníky.
Kočky se procházejí po kavárně, jak se jim zachce, skočí vám do klína, nechají se pohladit, zavrní a zase se vydají na obhlídku. Ale dělají jen to, co ony samy chtějí. Kočka je svá a nechá se pomazlit, jen když ona sama chce. Anebo také, když cítí, že to potřebujete. U koček se totiž využívá tzv. felinoterapie, což znamená, že už jen přítomnost koček je léčivá! Kočka z vás dokáže odebrat negativní energii, lehne si vám na místo, kde cítí vaši nemoc. Máte-li bolavá záda, kočka se vám obmotá okolo pasu. Vrní, hřeje a léčí. Kočky jsou vlastně léčivou sílou i pro lidi, kteří špatně navazují kontakty a chybí jim teplo, příjemný dotek a mohu si to tak ozkusit v kočičí kavárně, zabořit ruku do huňatého vrnícího klubíčka.
britský kocour
Kočičí kavárny jsou rájem pro malé děti a pro milovníky koček. Je zakázáno kočky budit, tahat za ocásek, protože to kočky rády nemají, fotografovat je s bleskem. Jinak se jich můžete nabažit co hrdlo ráčí a stejně i tak vaše děti.