Interiérové vybavení ze dřeva

Chcete-li si nově vybavit interiér bytu nebo kanceláře, měli byste sáhnout po dřevě. Tento přírodní materiál je stále velice sexy a hodí se snad všude. Jeho největší předností jsou vizuální kvality. Pořád se jedná o surovinu, která svým vzezřením předčí ostatní materiály. Je sice nutné se o něj starat, jelikož i dobře zpracované dřevo může zažít podléhat zkáze, ale v interiérech to není nic akutního a ochranné nátěry stačí aplikovat pouze jednou až dvakrát ročně. Ze dřeva můžete mít doma celou řadu zajímavých prvků.
dřevěná stěna

Nábytek

Dřevěný nábytek je klasikou, která se neomrzí. Na rozdíl od umělých surovin, které se dnes standardně používají k výrobě vnitřního vybavení, vypadá nábytek ze dřeva opravdu luxusně. To je však vykoupeno poněkud vyšší cenou. V případě, že si budete chtít koupit kvalitní dřevěnou postel nebo komodu z masivu, buďte připraveni na to, že se po finanční stránce trochu prohnete. Každá koruna však bude stát za to.
dekorace na krbu

Obložení

Stále poměrně populární je i dřevěné obložení. Hodí se do jak do obývacího pokoje, tak třeba i do ložnice. Klidně však může lemovat i stěny předsíně. Obložení si můžete vybrat z celé řady dřevin. Výhodné je, že není potřeba volit ty nejlepší, jelikož obložení se nevyrábí pouze ze samotného dřeva, ale také z dalších příměsí, které umocní jeho odolnost proti nežádoucím vnějším vlivům. Díky tomu si lze obložení pořídit relativně levně.

Podlaha

Ze dřeva se dá samozřejmě udělat i podlaha, a to nejen venku na terase. Na rozdíl od obložení, v tomto případě byste měli rozhodně vsadit na kvalitu. Je potřeba si uvědomit, že podlaha je velice zatěžována a v případě, že by byla vyrobena z nekvalitní dřeviny, nejspíše by vám dlouho bez nutnosti oprav nesloužila. Podlaha ze dřeva může mít celou řadu podob. Je možné si pořídit dřevěné parkety, plovoucí podlahu či úplně jiný styl. Je to samozřejmě jen na vás.