Životní styl a podmínky narkomanů

Jak již bylo řečeno. Není třeba mluvit jen o těch správných životních stylech a jak si je máme udržovat. A co když chci právě mluvit o těch druhých mezi námi. Právě o těch, kteří absolutně nic nedodržují. Kteří absolutně kašlou na nějaký zdravý životní styl. A právě jediné, co považují za zdravý životní styl je užívání návykových látek. Ale tady se vůbec nebavíme o kouření cigaret nebo marihuaně. Ale o užívání tvrdých drog. Dá se říct, že tito lidé mají taký svůj specifický životní styl. A ač to není na první pohled zjevné i oni dodržují určitá pravidla. A ty se každý den opakují až se z nich stane návyk.

stop drogám

A z návyku posléze se časem stává životní styl. A jaké tedy dodržují pravidla? A co vlastně stojí za jejich dost špatným životním stylem? Tedy podmínky, ve kterých žijí jsou v mnoha případech více než strašlivé. Často pobývají v sutinách rozpadlých domů nebo se povalují po ulicích. Vše se v jejich životě podřizuje droze a tomu, jak ji sehnat. A to za každou cenu. Často se nebojí krást, a to jak v obchodě tak i okrádat kolemjdoucí. Jsou velice nebezpeční a dokáží úplně snadno podrazit i jeden druhého. Na začátku se cítí plní energie a euforie. Mají pocit, že slastný pocit, který prožívají nikdy neodejde. A opravdu to tak na začátku může vypadat. Omamné pocity, které z drogy získávají jim nasazují mylný pocit, že ji, kdy budou moci ovládat. Protože kontrolu nad vámi bude mít vždycky droga a nikdy ne naopak. Převážně mladí lidé si konzumací drog něco kompenzují.

narkomani a jejich výbava

Malé sebevědomí, útěky před pravou realitou, problémy v rodině. Někteří jsou jen obětí špatných kamarádů. Drogy a jejich výroba jsou tak nebezpečné. Vyrábějí se různým podomní způsobem a vy nikdy nezískáte jistotu co tam doopravdy je. Jedna špatně aplikovaná dávka vás může klidně zabít. A také takovým životním stylem narkomanů je přenášení nemocí mezi sebou. Nejvíce je mezi nimi rozšířená žloutenka typu C. Ta napadá především jaterní buňky. Ty poté pomalu přestávají fungovat a dochází následně až k úplnému jaternímu selhání. Snad do budoucna tento druh životního stylu zmizí úplně.