Vydejte se s námi na výlet do přírody z letiště v Praze


Kdo očekává přílet přátel ze zahraničí na ruzyňském letišti v Praze, bývá postaven před úkol zaujmout pozici turistického průvodce. Jestliže nemají vaši blízcí svůj vlastní program, a ne počítají s tím, že navštíví v naší zemi Český Krumlov, zámek Konopiště a Hlubokou nad Vltavou, které jsou pro ně třeba již známými objekty, můžete jim nabídnout tentokrát vítanou změnu, a sice nikoli v duchu historických pamětihodností, nýbrž v pojetí čistě přírodním. Přírodní krásy jsou v naší zemi obrovským lákadlem, ovšem chce to vědět, kam se vypravit, abyste neuvízli v pasti inzerovaných přírodních krás, kam se hrnou stovky turistů den co den. Kupříkladu na takové pláži Klůček na Máchově jezeře tu v červenci rozhodně nebudete mít prostor pro romantické procházky osamělou krajinou.

říční peřeje

Peřeje Stvořidla – pronajmete-li si vůz na letišti z půjčovny aut Praha, a opustíte prostor letištní haly, ocitnete se po několika stech metrech na dálnici D7, odkud se brzy přemístíte na dálnici D0 a D1, a po několika desítkách minut již budete míjet nedaleko Čerčan řeku Sázavu. Cestou se můžete zastavit na prohlídku hradu Český Šternberk, ale my bychom vás raději nasměrovali do Světlé nad Sázavou. Z dálničního nájezdu na 66. kilometru odbočíte směrem na Ledeč, překlenete vodní nádrž Švihov a odtud je to jen kousek k jednomu z nejkrásnějších koutů naší vlasti – k peřejím Stvořidla.

krásná příroda

Zajistěte si tu ubytování – máte-li štěstí na slunečné počasí, doporučujeme projít se podél úseku peřejí po červené turistické značce a zajistit si tu ubytování v některém z penzionů. Horní Posázaví je velmi malebné a romantické, a přesto tu nepotkáte tolik turistů, protože Stvořidla nejsou hlavní námět turistických průvodců, což je na jednu stranu škoda, ale chcete-li mít opravdu klid na rozjímání, meditaci a relaxaci, horní tok Sázavy je to pravé místo.

Podobné příspěvky