Počítače nám mění život úplně všem

Počítače jsou v dnešní době úplně běžné. Dříve to byl vynález, který si mohli dovolit jen ti, co byli postaveni nejvýše, ale v teď jej má v domácnosti skoro každý. Už malé děti u počítačů vysedávají celé odpoledne po škole, hrajou si hry, dospívající tráví mnoho času na seznamkách, sociálních sítích či jim probíhá výuka právě přes počítač. Některé školy mají přenosný počítač i v povinné výbavě studenta.

Dřívější počítače, především první počítač zabral prostorově celou průměrnou místnost. Díky vývoji postupem času se nám teď vleze do tašky, kterou si vezmeme přes rameno a doneseme tam, kde se můžeme věnovat tomu, co zrovna potřebujeme.

pc

Určitě nám počítače usnadňují život, ovšem v některých případech jej i různě komplikují. U malých dětí, především chlapců, vzniká závislost na počítačových hrách, a to i v brzkém věku. Starší si to už dokáží často kontrolovat, ale u těch mladších, to je složitější. Přestanou chodit s kamarády ven, neplní si své domácí úkoly, netráví čas s rodiči, ale jsou jen zalezlí v pokoji a sedí u počítače, občas zapomínají i na každodenní povinnosti, jako je například pravidelná strava či uvědomění si, že mají vůbec hlad. Je potřeba svým dětem věnovat dostatek pozornosti a najít jim zábavu i jinak, aniž by na počítač pořád mysleli.

kniha

Mnoho osob používá počítač k vytvoření podkladů pro své přednášky, ukládají si zde různé vzpomínky, píšou si poznámky ať už k učení, k zaměstnání či nákup, zkrátka jej využívají tím správným způsobem. Určitě bychom ale neměli žít jen počítači a neměli bychom zapomínat na sepisování si věcí na papír, či si přečíst noviny, které na nás nezáří z obrazovek našich zařízení.

Pokud se nudíme, mnoho z nás sáhne po svém mobilním telefonu či si sedne k počítači a jde hledat zábavu. Napíšeme svým přátelům, koukneme se na zábavná videa a podobně. Někteří díky používání počítače dost možná narazí i na svoji životní lásku, kdo ví.