Mějte průběh stěhování pevně ve svých rukách


Stěhovacích firem je v Česku celá řada a většina z nich se snaží udržet si dobrou pověst v poměrně značné konkurenci. Dobré reference mají velkou váhu, a když „kápnete“ na skutečné profíky, ti vás mohou zbavit zbytečného stresu a tím dokonce pomyslně prodloužit a zkvalitnit život. Poradí si i s demontáží nábytku a přemístěním méně obvyklých předmětů, jako jsou vybavení dílny, kompletní přestěhování kuchyňské linky nebo s obří vestavěnou skříní. Na vás je pak to ostatní, tedy v první řadě balení věcí, administrativní úkony spojené se změnou adresy a zajištění stravování.

medvídek v krabici

Máte dostatek balicího materiálu? Víte, že se velmi obtížně odhaduje, kolik krabic budete na stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ potřebovat? Výhodou je, když jste v kontaktu se stěhováky, kteří vám krabice mohou pronajmout, jejich potřebný počet pak můžete pružně měnit.

kočka v krabici

Kromě krabic se vám hodí bublinková fólie, zapomeňte na noviny a časopisy, které jen zapáchají a špiní vše kolem sebe toxickou barvou. S bublinkovou fólií zabalíte do krabic takřka vše. Na nábytek a spotřebiče se hodí velmi tenká (flexi) fólie a měli byste mít při ruce kvalitní (větší) nabroušené nůžky, sadu tlustých lihových popisovačů a dostatek lepicí pásky, nejlépe s odvíječem.

Bez dobrého jídla a nápojů to nepůjde – nespoléhejte se na večerky, čerpací stanice s prodejem baget a prodej fastfoodu. Tato jídla vás sice zasytí, ale nedodají potřebné výživové prvky. Můžete samozřejmě zajít do restaurace, ale měli byste mít jídlo i doma při ruce. Při práci vyhládne a po chutném jídle a s plným žaludkem jde vše mnohem lépe. Měli byste mít proto na stěhovací den nachystané teplé jídlo s možností ohřevu, např. na elektrickém plotýnkovém vařiči (když není ještě v provozu sporák). Kromě toho spoustu zeleniny na zeleninové saláty, celozrnné pečivo, nějaké pomazánky (třeba z luštěnin), případně sýr, jako je Lučina či Camembert. Nějaké ovoce, nejlépe čerstvé, hodí se i bílý jogurt, který zasytí a dodá dostatek bílkovin, navíc je to živá strava s probatickými bakteriemi. A z nápojů je vhodné doplnit minerály ve formě iontů, např. Magnésií nebo Mattonkou. Měli byste se obejít bez alkoholických nápojů včetně piva, alkohol vám jen ztíží vaši práci.

Podobné příspěvky